Oferta edukacyjna

Nasze przedszkole realizuje cele i zadania określone w Ustawie o systemie oświaty. Praca wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńcza prowadzona jest zgodnie z obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Poprzez zabawę i naukę realizujemy koncepcję opartą na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Inteligencje wielorakie rozwijamy poprzez edukację matematyczną, muzyczną, plastyczną, przyrodniczą, ruchową, przestrzenną, interpersonalną, społeczną i osobistą.

Szczegółowe cele i zadania naszego przedszkola określają załączone poniżej dokumenty.

W roku szkolnym 2024/2025 Niepubliczne Przedszkole „Promyczek” realizuje zadanie publiczne pn. „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym, zamieszkałym na terenie gminy Michałowice, możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w roku szkolnym 2024/2025” na podstawie Umowy zawartej pomiędzy Gminą Michałowice, a Gminną Spółdzielnią „Samopomoc Chłopska” w Michałowicach.

W ramach tego zadania oferujemy:

– opiekę nad dziećmi w wieku od 3 do 5 lat, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7,00 do 17,00

– zajęcia dydaktyczne zgodnie z obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego,

– zajęcia z języka angielskiego,

– pomoc psychologiczno-pedagogiczną,

– różnorodne zajęcia plastyczne, kulinarne, przyrodnicze,

– warsztaty świąteczne,

– spacery i zabawy na świeżym powietrzu oraz na terenie placu zabaw,

– uroczystości i imprezy przedszkolne organizowane zgodnie z harmonogramem.

W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Michałowicach bierzemy udział w Bajkoterapii, czy organizowanych przez bibliotekę warsztatach.